Projekt „Zdolni z Pomorza” jest kolejna edycją realizowanego w latach 2010-2013 Systemowego projektu innowacyjnego Pomorskie - dobry kurs na edukację. Wspieranie uczniów o szczególnych predyspozycjach w zakresie matematyki, fizyki i informatyki realizowany był w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. W ramach kontynuacji, po zakończeniu finansowania, w latach 2013-2015 projekt realizowany był w Powiecie Gdańskim z własnych środków oraz przy wsparciu Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański i Gminy Pruszcz Gdański.

Celem Projektu jest Zapewnienie wszystkim uczniom szczególnie uzdolnionym z terenu województwa pomorskiego odpowiedniego wsparcia rozwoju poprzez właściwą diagnozę uzdolnień i adekwatne formy pomocy

Projekt jest realizowany we współpracy z Marszałkiem Województwa Pomorskiego a dofinansowany w ramach Działania 03.02 Edukacja ogólna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekt polega na wspieraniu uczniów o szczególnych predyspozycjach w zakresie matematyki, fizyki i informatyki a od roku szkolnego 2017/2018 z biologii, chemii i kompetencji społecznych.

Programem objętych jest 40 uczniów w roku szkolnym 2016/2017 a w kolejnych latach 64 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponagimnazjalnych z Powiatu Gdańskiego.

Wsparcie polega na organizowaniu dodatkowych zajęć z matematyki, fizyki i informatyki a od roku szkolnego 2017/2018 z biologii, chemii i kompetencji społecznych, w ramach działań odbędą się spotkania na uczelniach wyższych, spotkania z pracodawcami, zakłada się też opiekę psychologiczną uczniów, zakup pomocy dydaktycznych, dojazdy uczniów na spotkania na uczelnie wyższe, zakup materiałów niezbędnych do prowadzenia zajęć, opiekę pedagogiczno-metodyczną, udział w wydarzeniach rozwijających kompetencje społeczne, spotkania z rodzicami, warsztaty rozwijające kreatywność.

Łączne nakłady finansowe - 532.689,75 zł

Osoby do kontaktu:
Piotr Aszyk - opiekun pedagogiczno-metodyczny
tel. -------
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dorota Czaja - Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim
tel. (58) 683-50-69
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualne informacje: http://www.powiat-gdanski.pl/zdolni-z-pomorza

Najnowsze wiadomości

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…