tul.pl
-->

ROK SZKOLNY 2015/2016

22 marzec 2015

 

TURNIEJ 11 PIŁKARSKICH


Zawody odbyły się 25.05.2016 na boisku szkolnym przy ZS nr 1 w Pruszczu Gdańskim. Do zawodów przystąpiły trzy szkoły: Zespół Szkół nr 1 z Pruszcza Gdańskiego, Zespół Szkół Rolniczych z Rusocina i my. Graliśmy systemem każdy z każdym, i tak po rozegraniu dwóch spotkań (zwycięskim ze szkołą z Rusocina 3:0 i przegranym z ZSO nr 1 5:2) uplasowaliśmy się na drugim miejscu zawodów. Drużynę do zawodów przygotował Paweł Zmiarowski. 

Szkołę reprezentowali: Patryk Ćwiek II TH, Patryk Niżygorocki II TE, Piotr Legawiec II TE, Dawid Kropacz II B LO, Dawid Kowalik II B LO, Mateusz Sawicki II B LO, Wiktor Demps I TE, Krzysztof Kociemba I TH, Wojtek Michałowski I TH, Adrian Kwiatkowski I B LO, Oskar Lipiński I TH, Gołębiowski Kacper I A LO, Dominik Dubicki I ZSO, Sebastian Skwierawski, Dawid Włodarczyk I TE, Dworniczak Robert II TE. 

Oprac.: Paweł Zmiarowski 


I EDYCJA KONKURSU NA NAJBARDZIEJ WSZECHSTRONNEGO UCZNIA SZKOŁY


Imprezę sportową zorganizowali nauczyciele: Marta Krasińska i Paweł Zmiarowski. Uczniowie ZSOiO brali udział w 10 konkurencjach, sprawdzając wszystkie zdolności motoryczne. 25 uczniów zmierzyło się we wszystkich konkurencjach. 

I MIEJSCE w kategorii dziewcząt zajęła:
HANIA JĄKALSKA III B LO

I MIEJSCE w kategorii chłopców zajął:
DANIEL JUCHNIEWICZ II TH

Gratulujemy !
Oprac.: Marta Krasińska 


MISTRZOSTWA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU GDAŃSKIEGO W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓWDnia 22.03.2016 roku odbył się turniej koszykówki chłopców z Zespole Szkół Ogólnokształcącym nr 1 w Pruszczu Gdańskim. W Mistrzostwach brały udział trzy drużyny. W dwóch meczach reprezentanci naszej szkoły uplasowali się na II miejscu.

Wyniki końcowe:

I MIEJSCE: ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim
II MIEJSCE: Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących 
III MIEJSCE: ZSR CKP Rusocin

ZSOiO reprezentowali:

1. Karol Kitowski II TE
2. Oskar Przybysławski II TE
3. Dominik Maćkowiak III A LO
4. Karol Wysocki IV TAK
5. Paweł Naborczyk IV TAK
6. Radosław Rygielski II TE
7. Kacper Szulc II B LO
8. Maciej Kotko II TE
9. Oskar Malec I B LO 
10. Adrian Kwiatkowski I B LO

Dyplomy i medale wręczał STAROSTA Stefan Konieczny. Gratulujemy !!!

Oprac.: Marta Krasińska 


XV WOJEWÓDZKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO REPREZENTACJI POWIATU GDAŃSKIEGO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH "DWIE RAKIETY"Zawody odbyły się 11.03.2016 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Goręczynie. Powiat gdański reprezentowali uczniowie szkół ZSOiO w Pruszczu Gdańskim oraz ZSR CKP Rusocin. Kategorię dziewcząt w roczniku 1999-1998 oraz 1997- 1996 reprezentowały uczennice ZSOiO: KATARZYNA GRZYMOWSKA III TE oraz KARINA FRYFRYCH II TAK, natomiast kategorię chłopców uczniowie ze szkoły w Rusocinie: MARCIN MODRAS i PIOTR RADOSŁAWSKI. W zawodach brało udział jeszcze 5 powiatów: słupski, nowodworski, kartuski, kościerski oraz kwidzyński. 

W kategorii dziewcząt starszych II MIEJSCE zajęła nasza uczennica: Katarzyna Grzymowska z klasy III TE.
Serdecznie gratulujemy!

Oprac.: Marta Krasińska 


POWIATOWE MISTRZOSTWA W SIATKÓWCE DZIEWCZĄTW imprezie uczestniczyły 3 szkoły z Powiatu Gdańskiego: ZSO nr 1, Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących, ZSR CKP Rusocin. Odbyły się trzy turnieje. W 2 turniejach nasze siatkarki uplasowały się na drugim miejscu, natomiast w trzecim turnieju zajęłyśmy pierwsze miejsce.

Wyniki końcowe: 

I MIEJSCE - ZSO nr 1
II MIEJSCE - ZSOiO
III MIEJSCE - ZSR CKP Rusocin

ZSOiO reprezenotwały:

Poterska Karolina
Jąkalska Hania 
Grygiel Agata
Ropel Witkoria
Durnakowska Kasia 
Skorupka Aleksandra
Matłoka Agata
Perka Michalina 
Andrzejewska Malwina
Grudzień Ewelina 

Trener zespołu: Jolanta Aszyk 


KLASOWE MISTRZOSTWA W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓWZakończyliśmy rozgrywki o mistrzostwo klasowe szkoły w siatkówce chłopców w roku szkolnym 2015/ 2016. Do rozgrywek przystąpiło 5 drużyn - klasa II TE, III TE, II TH, IV TAK i II b LO, które na przełomie marca i kwietnia rywalizowały w jednej grupie, grając systemem” każdy z każdym”. 


Kolejne miejsca zajęły:
1. II B LO - 11 punktów
2. III TE - 7 punktów
3. II TH - 5 punktów
4. IV TAK - 4 punkty
5. II TE - 1 punkt
Zawody stały na wysokim szkolnym poziomie, gratulujemy zwycięzcom i wszystkim drużynom za uczestnictwo w mistrzostwach. 
Zobacz fotorelację z zawodów

Oprac.: Paweł Zmiarowski 


TURNIEJ O MISTRZOSTWO POWIATU GDAŃSKIEGO W SIATKÓWCE CHŁOPCÓWDnia 7.03.2016 odbył się drugi i zarazem ostatni turniej o mistrzostwo Powiatu Gdańskiego w piłce siatkowej chłopców, którego byliśmy gospodarzem. Reprezentacja szkoły pod opieką Pawła Zmiarowskiego pewnie wygrała obydwa spotkania: z Zespołem Szkół w Rusocinie stosunkiem setów 2:0 i Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim - 2:0. Tym samym, po wielu latach odzyskała miano najlepszych w powiecie. Naszą szkołę reprezentowali:
1. Durnakowski Kamil
2. Kryger Tomek
3. Knieć Bartek 
4. Kopczyk Dawid - kapitan
5. Biesik Maciej
6. Naborczyk Paweł
7. Dampc Andrzej
8. Grobelski Mateusz
9. Lipiński Oskar
10. Wysocki Karol
11. Rygielski Radosław
12. Górski Paweł

Trener: Paweł Zmiarowski 


WOJEWÓDZKI JESIENNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ ZRZESZENIA LZSDnia 05.11.2015 r. w Przodkowie odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalych o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego Zrzeszenia LZS. Uczestniczyło w nim 7 zespołów reprezentujących szkoły: Przodkowo, Skórcz, Rusocin, Bolesławowo, Pruszcz Gdański, Lębork i Kwidzyn. Mecze rozegrano w dwóch grupach wyłonionych w drodze losowania (Lębork i Przodkowo jako finaliści poprzedniego turnieju, były drużynami rozstawionymi). 

I grupę stanowiły drużyny: Lębork, Rusocin, Skórcz, Pruszcz Gdański.
II grupę stanowiły drużyny: Przodkowo, Bolesławowo, Kwidzyn.
Zawody rozgrywano na trzech boiskach szkolnych, systemem „każdy z każdym” w grupach. Nad ich przebiegiem czuwali związkowi sędziowie. Reprezentanci naszej szkoły, wygrywając dwa mecze z drużynami z Rusocina i Skórcza stosunkiem setów 2:0 i przegrywając jeden z drużyną z Lęborka 2:1, uplasowali się na drugim miejscu w grupie. 
W spotkaniu półfinałowym zmierzyliśmy się z drużyną z Przodkowa, z którą wygraliśmy 2:0 i w meczu o pierwsze miejsce turnieju, ponownie zmierzyliśmy się z drużyną z Lęborka, przegrywając 2:0 i ostatecznie zajmując drugie miejsce w turnieju. 
Chłopakom należą się duże słowa uznania, ponieważ osiągnęli jeden z lepszych wyników ostatnich lat. 
Oprac.: Paweł Zmiarowski 


 

MISTRZOSTWA POWIATU GDAŃSKIEGO W PIŁCE HALOWEJ CHŁOPCÓWW dniu 6 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gdańskiego w Piłce Halowej Chłopców, w których uczniowie naszej szkoły, pod opieką Pawła Zmiarowskiego po zaciętych spotkaniach, przegrali (niestety:) swoje mecze (3:1 z ZSO nr 1 i 2:1 z Rusocinem) i nie obronili mistrzostwa wywalczonego w roku 2014.

Barwy naszej szkoły reprezentowali:
1. Naborczyk Paweł IV TAK
2. Kropacz Dawid II A LO
3. Janusz Wojciech III TH
4. Górski Paweł III TE
5. Kusz Kamil III B LO
6. Wojczuk Rafał III B LO
7. Kamiński Szymon III A LO
8. Ćwiek Patryk II TH
9. Gregorczyk Dominik III A LO

Oprac.: Paweł Zmiarowski 


 

KOLARSTWO - SPORT DLA WYTRWAŁYCH


W dniach 24.01 – 3.02.2016 przebywałam na zgrupowaniu kolarskim w malowniczych Włoszech w regionie Toskanii. Miejscowość Montignoso, w której przebywaliśmy jest położona nad morzem Liguryjskim w prowincji Massa-Carrara. Jest to bardzo zróżnicowany teren, można tam podziwiać m.in. malownicze szczyty Alp Apuańskich oraz rozmaite formacje wybrzeża.
To było moje pierwsze zgrupowanie z drużyną Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific - Nestle Fitness Cycling Team, do której należę od grudnia ubiegłego roku. Atmosfera w klubie jest bardzo miła i nawzajem się motywujemy. Treningi, które zrealizowaliśmy we Włoszech były wymagające zaangażowania, ale myślę, że dobrze sobie z nimi poradziłam i moja ciężka praca zaprocentuje w sezonie startowym, który rozpoczyna się już pod koniec marca :) Myślę, że decyzja o zmianie drużyny (wcześniej należałam do miejscowego klubu) była dla mnie czymś przełomowym, dzięki temu zyskałam wiele motywacji do dalszej ciężkiej pracy. 
Kolarstwo jest dyscypliną w której się spełniam i chcę być w tym, co robię coraz lepsza. Oczywiście łączenie sportu z nauką jest bardzo trudne, ale nauczyciele oraz dyrektor szkoły są dla mnie wyrozumiali i bardzo pomagają, za co im dziękuję. 

Zobacz fotorelację ze zgrupowania!

Opracowała Karolina Perekitko z klasy II TE 


 

FINAŁ MISTRZOSTW SZKOŁY W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT


Finał Mistrzostw Szkoły w siatkówce dziewcząt - styczeń 2016. W rozgrywkach uczestniczyło 10 klas. Do finału, który odbył się w lutym i marcu 2016 awansowały klasy: IV TE, III ZSF, I BLO, II/III TH. Mecze rozegrano systemem " każdy z każdym". Dla podniesienia poziomu gry w każdej drużynie mógł zagrać jeden chłopak.

Wyniki końcowe:

I MIEJSCE - II/III TH
II MIEJSCE - IV TE
III MIEJSCE - I BLO
IV MIEJSCE - III ZSF

Mistrzostwa Szkoły zorganizowała Jolanta Aszyk. 


 

MISTRZOSTWA SZKOŁY W KOSZYKÓWCE DRUŻYN MIESZANYCH


W grudniu 2015 odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Koszykówce. Uczestniczyło w nich 10 klas: I A LO, I B LO, II A LO, II TE, II TAK, II/III TH, II ZSF, III A LO, IV TAK, IV TE. Półfinały zostały rozegrane systemem „każdy z każdym” pomiędzy pięcioma klasami, które zajęły następujące miejsca: 

I miejsce - II TE
II miejsce - II/III TH
III miejsce - TAK
IV miejsce - III A LO
V miejsce - I B LO

Gratulujemy !!!
Mistrzostwa zakończyły się 22.12.2015 roku. Mecze pomiędzy klasami odbyły się w miłej, towarzyskiej atmosferze, a zawodnicy kierowali się zasadą fair play.

Organizatorzy:
Marta Krasińska, Aleksandra Kwias 


Oprac.: Marta Krasińska 


 

WOJEWÓDZKI TURNIEJ W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT


Wojewódzki Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt odbył się w Przodkowie dnia 21.10.2015. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez RW PZ LZS. Uczestniczyło 7 drużyn: Kłanino, Człuchów, Pruszcz Gdański, Przodkowo, Bolesławowo, Rusocin, Skórcz.

Skład ZSOiO: 

Andrzejewska Malwina
Durnakowska Katarzyna
Perka Michalina
Poterska Karolina
Mospinek Sandra
Grygiel Agata
Grudzień Ewelina
Matłoka Agata
Skorupka Aleksandra
Bork Patrycja

Zawody posumował, gratulując wszystkim uczestnikom, pan Wiesław Szczodrowski.

Trener drużyny: Jolanta Aszyk 


 

MISTRZOSTWA LZS W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW


Dnia 08.10.2015 w Ryjewie odbyły się Mistrzostwa LZS w Koszykówce chłopaków. Uczniowie ZSOiO rozegrali dwa mecze z szkołą w Skórczu i w Somoninie. Obydwa mecze wygraliśmy wynikami:
Pruszcz Gdański – Skórcz : 52- 15
Pruszcz Gdański – Somonino : 47 – 15
Uplasowaliśmy się na pierwszym miejscu.

Nasza reprezentacja: 
1. Karol Kitowski II TE
2. Dominik Maćkowiak III A LO
3. Oskar Przybysławski II TE
4. Karol Wysocki IV TAK
5. Paweł Naborczyk IV TAK
6. Radosław Rygielski II TE
7. Kacper Szulc II B LO


Opiekun i oprac.: Marta Krasińska 


 

TURNIEJ 6 PIŁKARSKICH W RUSOCINIE


Dnia 29.10.2015 odbyły się zawody 6 piłkarskich w szkole w Rusocinie. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym. Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pawła Zmiarowskiego uzyskali następujące wyniki:
ZSOiO – ZS NR 1 2:1
ZS nr 1 – Rusocin 5:2
Rusocin – ZSOiO 6:2

Każda z drużyn wygrała i przegrała po jednym spotkaniu i o zwycięstwie w całym turnieju zdecydował stosunek bramek strzelonych do straconych, a tu najlepiej wypadła drużyna z Rusocina. 
Nasza reprezentacja: 
1. Naborczyk Paweł IV TAK
2. Kropacz Dawid II A LO
3. Janusz Wojciech III TH
4. Górski Paweł III TE
5. Kusz Kamil III B LO
6. Wojczuk Rafał III B LO
7. Kamiński Szymon III A LO
8. Mateusz Sawicki II A LO
9. Piechota Adam III B LO
10. Wysocki Karol IV TAK


Zobacz fotorelację z turnieju! 

Oprac.: Paweł Zmiarowski 


 

MISTRZOSTWA SZKÓŁ PONADGIMANZJALNYCH POWIATU GDAŃSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH


Zawody odbyły się 6 października 2015 roku na stadionie Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim. Udział wzięła reprezentacja dziewcząt i chłopców z trzech szkół: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim, Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim oraz Zespół Szkół Rolniczych w Rusocinie.

Klasyfikacja przedstawiała się następująco:
DZIEWCZĘTA
I miejsce Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim
II miejsce Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim

CHŁOPCY
I miejsce Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim
II miejsce Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim
III miejsce Zespół Szkół Rolniczych w Rusocinie.

Skład naszego zespołu chłopców: 

1. Rygielski Radosław 2:31
2. Megger Paweł 2:26
3. Piechota Adam 2:39
4. Wojczuk Rafał 2:49
5. Kropacz Dawid 2:53
6. Durnakowski Kamil 2:50
7. Ćwiek Patryk 2:41
8. Demps Wiktor 2:54
9. Biesik Maciej 2:54
10. Masa Arek 2:51


Zobacz fotorelację z turnieju! 

Opiekunowie: Marta Krasińska, Paweł Zmiarowski 

 

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…