Międzynarodowa wideokonferencja

02 grudzień 2021

Dnia 25.11 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzynarodowej wideokonferencji z udziałem uczniów Francji, Portugalii i Włoch i Polski.  Podczas spotkania za pośrednictwem Teams, uczniowie biorący udział w projekcie „My Job, My Skills, My Future” mieli okazję spotkać się na żywo, przedstawić swoje szkoły, a także omówić bezpieczeństwo w pracy, do której przygotowują się w szkołach zawodowych i technicznych. Uczniowie omówili bezpieczeństwo podczas praktyk przygotowujących do takich  zawodów jak hydraulik (Francja), sekretarka, mechanik, elektryk (Portugalia), ogrodnik, logistyk, fryzjer (Polska) oraz pomoc dentystyczna (Włochy).

Spotkanie było kolejnym etapem międzynarodowego projektu na platformie eTwinning, w którym działa 10 uczniów  z naszej szkoły z klas 1BF, 2BO, 3aTL, 1a, 3TUF. Część z uczniów uczestniczyła  w spotkaniu w szkole, a część poprzez Teamsy. W cały projekt zaangażowanych jest około 70 uczniów szkół średnich z wymienionych krajów. Naszą szkołę prezentowała Marta z klasy 3aTL.

Do tej pory uczniowie komunikowali się poprzez forum Twinspace, poznawali się tworząc wspólny Padlet, logo projektu, zasady netykiety, prezentację dotyczącą swoich zawodów,  a także za pomocą grupy na FB.

Najbliższe zadanie stojące przed międzynarodowymi grupami to przedyskutowanie i zaprezentowanie co oznacza bycie dorosłym w każdym z krajów partnerskich na płaszczyźnie praw i obowiązków oraz planowanej pracy. Koordynatorem i pomysłodawcą projektu jest nauczycielka języka angielskiego- p. Lidia Fedio.

 

Sporządziła                         

Lidia Fedio                         

 

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…