Zwiedzaniu Centrum Ogrodniczego „Justyna” w Gdańsku Lipcach

05 lipiec 2021

24 czerwca klasy 2a i 2b TA uczestniczyły w niecodziennym zwiedzaniu Centrum Ogrodniczego „Justyna” w Gdańsku Lipcach. Jest to nie tylko miejsce sprzedaży, ale też inspiracja i kopalnia pomysłów do tworzenia własnego ogrodu.

Oprowadzała nas właścicielka Centrum pani Justyna Kaleta oraz jej syn Julian Kaleta, którzy są absolwentami naszej szkoły. W interesujący sposób przedstawili historię założenia swojego przedsiębiorstwa, a także zdradzili tajniki prowadzenia produkcji i sprzedaży materiału szkółkarskiego.

Podczas zwiedzania różnych miejsc Centrum, pracownicy zapoznawali nas z wykonywaną przez siebie pracą: odbył się pokaz sadzenia drzew, formowania roślin, zwiedzanie centrum akwarystycznego oraz sklepu z akcesoriami ogrodniczymi i narzędziami firmy Stihl.

Przesympatyczna pani rzecznik medialna opowiedziała, jak wygląda promocja obiektu w mediach, dzięki niej pojawiliśmy się też na Facebooku: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=312635440595919&id=100394968486635 .

Pani Justyna jest artystką nieustannie tworzącą swoje dzieło. Zwróciła nam uwagę, że zakładanie ogrodów to sztuka wymagająca wielu doświadczeń i ćwiczeń. Podkreśliła konieczność znajomości gatunków roślin, ich wymagań oraz osiąganych rozmiarów. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ogród uczy szacunku i pokory wobec praw przyrody - jeśli ich nie poznamy, nie będziemy mogli cieszyć się gotowym ogrodem. Architekt krajobrazu oprócz tworzenia wizji, musi jeszcze okiełznać przyrodę.

Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Parku Oruńskiego, by przyjrzeć się dokonanej tam rewitalizacji oraz odpocząć pod koronami rozłożystych drzew.

 

Sporządziła                                           

Magdalena Czerwińska                                

 

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…