Wycieczka 2b TL i 2b TA do Szymbarku i Będomina

07 czerwiec 2021

Na przekór deszczowi dwie zaprzyjaźnione klasy – 2b TL i 2b TA wybrały się do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. To miejsce nie tylko rozrywki i wypoczynku, ale przede wszystkim obiekt, gdzie można dowiedzieć się czegoś więcej o kulturze Kaszub oraz burzliwej historii naszego narodu. Dzięki pełnemu pasji przewodnikowi mogliśmy zagłębić się w te dzieje.
Nasze pozytywne nastawienie najwyraźniej rozgoniło deszczowe chmury, bo w malowniczym Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie powitała nas przepiękna pogoda. Tam oprowadzani przez charyzmatyczną panią przewodnik dowiedzieliśmy się nie tylko o powstaniu naszego Narodowego Hymnu, ale też o zwyczajnym, codziennym życiu jego twórcy – Józefie Wybickim, a także jego wyboistej drodze do politycznej i sądowniczej kariery.
Ciekawscy architekci poznali też sklonowane dęby – mateczny osobnik „widział” życie Józefa Wybickiego. Sielski ogród i rosnące w nim pomniki przyrody zachwyciły chyba najtwardsze serca :-) "

 

Sporządziła                         

Magdalena Czerwińska               

              

 

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…