Wycieczka 1 TAK do Parku Oliwskiego

07 czerwiec 2021

Wiosna w pełnym rozkwicie, dlatego 31 maja 2021 klasa 1 TAK postanowiła przyjrzeć się Parkowi Oliwskiemu.

Znany i lubiany teren zieleni skrywa wiele tajemnic dotyczących swojej długiej historii, sięgającej aż do średniowiecza. Spacerując poszczególnymi częściami założenia staraliśmy się odkryć te zagadki w obecnym ukształtowaniu terenu – dzięki temu poznaliśmy pozostałości po barokowych i romantycznych przekształceniach. Analizowaliśmy też sposób zagospodarowania nowszego fragmentu parku, prezentującego dalekowschodnie wzorce projektowania ogrodów. Na koniec zwiedzania postanowiliśmy chwilę odpocząć w słońcu niedaleko Pałacu Opatów.

Później udaliśmy się na mały spacer, by podziwiać morze oraz panoramę miasta Gdańska z wieży widokowej na wzgórzu Pachołek. To był naprawdę udany dzień!"

 

Sporządziła                     

Magdalena Czerwińska          

 

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…