PROJEKT „DRABINA ROZWOJU LIDERÓW”

30 listopad 2020

Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących im. M. Raciborskiego w Pruszczu Gdańskim przystąpił do projektu „Drabina Rozwoju Liderów” w ramach współpracy z Fundacją „DRABINA ROZWOJU”. Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020, przekazanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Celem realizacji Projektu: „Drabina Rozwoju Liderów” jest przygotowanie i uruchomienie sieci wsparcia rówieśniczego w zakresie wzmacniania i ochrony zdrowia psychicznego i przeciwdziałania zachowaniom autodestrukcyjnym wśród dzieci i młodzieży.

W ramach realizacji projektu „Drabina Rozwoju Liderów” odbędą się bezpłatne warsztaty i szkolenia zarówno dla kadry jak i uczniów, których celem jest m.in.: rozwijanie wyrażania emocji, nauka udzielania wsparcia, przekazywanie wiedzy na temat możliwej pomocy specjalistycznej, kształtowanie umiejętności porozumiewania się, efektywna komunikacja w procesie pomagania, likwidacja barier komunikacyjnych.
Dodatkowo w ramach projektu powstanie platforma psychoedukacyjna, w ramach której uczniowie będą mogli skorzystać z konsultacji on-line specjalistów oraz znaleźć ciekawe materiały dotyczące pomocy psychologicznej. Powstanie też bezpłatna aplikacja dla uczniów, która będzie miała za zadanie rozwijać u użytkowników obszary związane z kompetencjami psychospołecznymi. Do aplikacji będą logować się uczniowie zainteresowani pogłębianiem swojej wiedzy psychologicznej.

Sporządziła:                                                                            
Ania Wilczyńska                                                                         

psycholog szkolny                                                                      

               

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…