naleśniki-crepy

28 październik 2020

W ostatni dzień przed ponownym rozpoczęciem lekcji zdalnych na lekcjach języka angielskiego klasa III TL robiła wraz z nauczycielką P. Magdaleną Balicką naleśniki-crepy w sali 208. Czy wiecie co to crepy? Crepy  /ang.crepes/ są to cienkie naleśniki najbardziej popularne w Europie, w Stanach Zjednoczonych natomiast robione są tzw. pancake’i  wykonywane w podobny sposób, jednakże są znacznie grubsze od crepów. Każdy uczeń przyniósł składnik do zrobienia crepów, w tym dodatki czyli: nutelle, dżem i banany natomiast P. Magdalena Balicka przyniosła kuchenkę oraz patelnie. Na początku przygotowane były dwie miski do których wlane oraz wsypane były składniki, każdy próbował wziąć mniejszy lub większy udział w przygotowywaniu naleśników poprzez dodawanie owych składników, mieszaniu i gotowaniu. Jedynym problemem były pierwsze naleśniki ale, udały się wyśmienicie każdy miał szanse zjeść co najmniej jednego, w czasie przerwy na naleśniki załapały się też osoby z drugiej grupy. Wszystko odbywało się w języku angielskim z zachowaniem reżimu sanitarnego. Świetnie się bawiliśmy oraz nauczyliśmy się nowych słów, które musimy znać na pamięć na kolejną lekcję, a przepis na naleśniki wyryć na blachę.

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…