wycieczka edukacyjna do ogrodów pokazowych Frank Raj i arboretum w Wirtach

06 październik 2020

W piękny, słoneczny dzień, 24.09.2020 r., duża grupa uczniów architektury krajobrazu i ogrodnika (1TAK, 2bTAK, 3TAK, 4TAK, 2BSO, 3BSO) udała się na wycieczkę edukacyjną do ogrodów pokazowych Frank Raj i arboretum w Wirtach.
We Frank Raju serdecznie powitała nas założycielka ogrodów – pani Wanda Kopciowska wraz z rodziną. Przygotowali dla nas ciekawą lekcję sadzenia rojników oraz prezentację doniczkarki, maszyny niezbędnej w produkcji roślin. Po obejrzeniu szkółki roślin pani przewodnik oprowadziła nas po fascynujących ogrodach pokazowych w różnych stylach historycznych. Wizytę zakończyło ognisko…
Później udaliśmy się do arboretum w Wirtach na poszukiwanie ciekawych okazów drzew i krzewów. Starsze klasy zbierały materiał do zielnika, natomiast 1 TAK wykonała piękne szkice z natury.
Wróciliśmy w dobrych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia i inspiracje do dalszej nauki.

 

opracowała                                                                

Magdalena Czerwińska                                                  

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…