Wycieczka dydaktyczna klas drugich

30 wrzesień 2020

24 września klasy 2bLO oraz 2TAK wraz z wychowawczyniami panią Ireną Kurasińską i Grażyną Barańską wybrały się na wspólną wycieczkę do Będomina i Szymbarku. Zwiedzanie Muzeum Hymnu Narodowego mimo pewnych ograniczeń związanych z pandemią pozwoliło uczniom zgłębić wiedzę o twórcy naszego hymnu narodowego Józefie Wybickim oraz poznać historię jego rodziny, zabytkowego dworku rodzinnego i patriotycznej działalności. W Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku młodzież zwiedzała skansen ziemi kaszubskiej z takimi atrakcjami jak najdłuższa deska tej części Europy, dom sybiraka czy dom do góry nogami. Ciekawe miejsca, opowieści przewodnika, miła atmosfera oraz piękna słoneczna pogoda sprawiły, że wycieczka była bardzo udana i na długo zapadnie wszystkim w pamięci. 


Opracowały: Irena Kurasińska i Grażyna Barańska                                                                

 

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…