tul.pl

Wycieczka Gdańsk Narodowe Muzeum Morskie

05 listopad 2019

W  środę    30    października    klasa 1aTL  –  technik   logistyk    wybrała  się   na    wycieczkę do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Głównym celem naszej wycieczki był Żuraw oraz   Spichlerze  na  Ołowiance. Na   początku zwiedziliśmy Żuraw - największy i najstarszy z zachowanych dźwigów portowych średniowiecznej Europy. Gdański Żuraw spełniał funkcje: przeładunku towaru, stawiania żagli oraz obronną. Atrakcją dla nas była przechadzka wewnątrz zabytku  wąskimi,  drewnianymi  schodkami  na  najwyższą  kondygnację.  Przy  kołach,            na wysokości ok. 27 metrów podziwialiśmy niezwykły widok na Motławę, Ołowiankę i jachty w marinie. Do Spichlerzy na Ołowiance dostaliśmy się dzięki przeprawie promem  „Motława”. Na  wyspie  zwiedziliśmy  zabytkowe  Spichlerze  „Panna",     „Miedź"  i  „Oliwski”. Główna   wystawa   w   Spichlerzach   nosi   tytuł   "Polacy   na morzach świata" i prezentuje morską historię Rzeczpospolitej od czasów średniowiecznych po czasy nam współczesne. Dzień   wycieczki   był pełen wrażeń. Dzięki temu wzbogaciliśmy naszą wiedzę i poznaliśmy się lepiej jako zespół klasowy.

 

Opracowała                             

Alicja Krawczuk Goluch                   

 

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…