tul.pl

„Zielona szkoła” w Funce

30 wrzesień 2019

Uczniowie klas II,III i IV  architektury krajobrazu oraz dwóch klas licealnych / II a i II b/ wyjechali w dniach od 10.09 do 13.09.2019               do Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce. W ciągu czterech dni uczestnicy wyjazdu brali udział w zajęciach z zakresu botaniki, meteorologii, limnologii i odnawialnych źródeł energii.       Ale nie tylko zagadnienia przyrodnicze miały tam miejsce. Uczniowie próbowali swoich sił w rzeźbie, ceramice czy wypalaniu w drewnie. Dodatkowymi atrakcjami były zajęcia na wodzie – żaglówce  i kutrze na Jeziorze Charzykowskim, czy wycieczka piesza i rowerowa po najbliższej okolicy. Klosnowo zaś to interesujące miejsce, w którym przedstawiono metody pozyskiwania nasion drzew iglastych.         Czas wolny wykorzystywano na zajęcia sportowe lub integracyjne /dyskoteka, ognisko /.Ostatniego dnia odbyła się gra miejska w Chojnicach połączona ze zwiedzaniem miasta oraz wizyta w Eksperymentarium. Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami / Grażyna Barańska, Jolanta Aszyk, Magdalena Czerwińska, Anna Rozalewicz / wrócili bardzo zadowoleni z wyjazdu. Owoce „zielonej szkoły” możemy podziwiać  na wystawie szkolnej, gdzie umieszczone nie tylko informacje i zdjęcia, ale także prace artystyczne. Zapraszamy do oglądania.

 

Opracowała                                          

Alicja Krawczuk-Goluch                                

 

 • Funka_1
 • Funka_10
 • Funka_2
 • Funka_3
 • Funka_4
 • Funka_7
 • Funka_8
 • Funka_9
 • ceramic

Simple Image Gallery Extended

                     

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

 • ul. Wojska Polskiego 4
 • 83-000 Pruszcz Gdański
 • tel. 58 682 35 10
 • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…