tul.pl

Dzień Dziecka w Ogrodniku

14 czerwiec 2019

Znając ważność orientacji zawodowej, zaprosiliśmy uczniów klas I – III ze szkół podstawowych do wspólnej zabawy i pogłębienia wiedzy o zawodach w jakich kształcimy w naszym zespole szkół.

W przygotowanie atrakcyjnego programu wizyty zaangażowali się nasi uczniowie oraz kadra pedagogiczna ze wsparciem OHP 11 -7 z Gdańska.

Odwiedzający nas mali goście z zachwytem zwiedzali nasze piękne, zadbane ogrody, realizując grę terenową Mapa Skarbów. Dużo pozytywnej energii dostarczyły gry i zabawy na nowoczesnym boisku szkolnym. Fantazyjne, kolorowe fryzury i możliwość zwiedzenia pracowni kształcenia zawodowego adeptów sztuki fryzjerskiej, poszerzyło wiedzę uczniów o tym kreat9ywnym zawodzie. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci, były makijaże (artystyczne malowanie twarzy. Dla naszych gości przygotowaliśmy też specjalną ofertę z obszaru doradztwa zawodowego (orientacja zawodowa) w naszej nowej Pracowni Doradztwa Zawodowego. Kreatywność naszych gości, podczas zajęć tworzenia  Żywych Obrazów (na dworze) była ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów kształcących się w zawodach związanych z ogrodnictwem. Wygenerowaliśmy dużo uśmiechu i deklaracji powrotu do naszej szkoły. Dzieci wykazały dużą determinację w wykonywanych zadaniach i wiele radości z otrzymanych upominków. Dbałością o prawidłowy przebieg realizacji wizyty młodszych kolegów i koleżanek oraz ich opiekunów wykazali się uczniowie ZSOiO, którzy pilotowali grupy uczestników.

Dziękujemy za wizytę! Już za Wami tęsknimy!

Zapraszamy do kolejnych odwiedzin naszej szkoły!

 

Opracowała /foto                                   

Katarzyna Chojecka                                 

 

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…