Dni Otwarte w ZSOiO

14 czerwiec 2019

W dniu 22 maja 2019 r. gościliśmy uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjum zainteresowanych podjęciem dalszej edukacji w naszej szkole. Przygotowany program obejmował prezentację oferty kształcenia w wielu zawodach, pokaz pracowni kształcenia branżowego i ogólnego, wystawę wózków widłowych i sprzętu ogrodniczego.

Uczniom zapewniono możliwość udziału w warsztatach z obszaru doradztwa zawodowego, a w szczególności dedykowane poznaniu kompetencji niezbędnych w konkretnych zawodach.

Nauczyciele Zespołu Języków Obcych, w atrakcyjny sposób przekazali uczniom jakie korzyści płyną z umiejętności posługiwania się językami obcymi.

Oferta Dni Otwartych obejmowała możliwość poznania swoich talentów oraz  rozmowy z doradcami zawodowymi z Centrum Rozwoju Talentów i szkolnym doradcą zawodowym. Gościliśmy Centrum Nowych Możliwości, które udostępniło uczniom symulatory suwnicowe (pokazy rozszerzonej rzeczywistości) i prezentowało szerokie możliwości kształcenia w branży TSL. Dużym zainteresowaniem uczniów i ich rodziców cieszyły się spotkania i rozmowy z Dyrekcją szkoły oraz kadrą pedagogiczną a także obecnymi uczniami ZSOiO.            W ramach współpracy ze szkołą gościliśmy również doradców zawodowych z MCK OHP, którzy oferowali uczniom wsparcie w podejmowanych wyborach edukacyjno – zawodowych. Wparcie uczniom oferowała też Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna oraz pedagog szkolna. Odwiedzającym naszą nowoczesną szkołę zaprezentowaliśmy Pracownię Doradztwa Zawodowego, w której przygotowaliśmy możliwość wykonania testów preferencji i predyspozycji zawodowych a także udział w warsztatach z tematyki doradztwa zawodowego.

 

Opracowała                              

Katarzyna Chojecka                      

 

foto.                              

Katarzyna Chojecka                   

Magdalena Balicka                    

Marta Maj-Szymańska                  

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…