Integracja międzynarodowa

12 czerwiec 2019

Dnia 05.06.2019 r. odbyło się spotkanie integracyjne pomiędzy uczniami i nauczycielami szkoły Berufskolleg z Halle w Niemczech oraz przedstawicielami szkoły ZSOiO w Pruszczu Gdańskim. Spotkanie miało charakter sportowo-edukacyjny. Trzy uczennice ze szkoły niemieckiej odbyły jednodniowe szkolenie z zakresu kosmetologii w naszej Policealnej Szkole Kosmetycznej. Pozostali uczniowie brali udział w zawodach sportowych. Rozegrali następujące mecze: piłka nożna, siatkówka i koszykówka. Nauczyciele również przyłączyli się do rozgrywek. Podczas meczu siatkówki zostali bezapelacyjnie pokonani przez uczniów. Zmaganiom uczniów i nauczycieli towarzyszyła przyjazna atmosfera, a doping ze strony widowni potęgował zaangażowanie uczestników.

Po wyczerpujących rozgrywkach wszyscy zawodnicy mogli złapać oddech podczas ogniska zorganizowanego w ogrodach ZSOiO. Przy muzyce i polskich specjałach, w otoczeniu drzew i krzewów wszyscy delektowali się piękną pogodą w międzynarodowym towarzystwie. Nasi dyrektorzy nawiązali nić porozumienia z nauczycielami zza Odry, które prawdopodobnie da możliwość kolejnych spotkań.

Dziękuję wszystkim uczniom, nauczycielom (wychowania fizycznego, anglistom, zawodowcom) oraz szefowej kuchni za wysiłek i zaangażowanie w przygotowanie imprezy oraz czynny udział w spotkaniu.

 

Opracowała: Magdalena Balicka                                        

 

 

 

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…