Powiatowy Konkurs Językowy „Europa da się lubić”

10 czerwiec 2019

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie odnieśli spektakularny sukces w Powiatowym Konkursie Językowym „Europa da się lubić”, który odbył się dnia 30.05.2019r. w Zespole Szkół Rolniczych w Rusocinie. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Gdańskiego.

Konkurs obejmował dwa etapy:

- w pierwszym etapie każdy uczestnik pisał test z ogólnej znajomości języka angielskiego lub niemieckiego

- w drugim, ustnym etapie, drużyny odpowiadały na pytania związane z wiedzą o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych w UE

Nasi uczniowie odnieśli sukces w obu etapach konkursu. W I etapie Paweł Manke (I B LO) zajął I miejsce w część dotyczącej znajomość j. niemieckiego, a Julia Tałaj (I A LO) oraz Cezary Wołoszyn (II TL) zajęli kolejno II i III miejsce w części dotyczącej znajomości j.angielskiego.

Dzięki indywidualnym umiejętnościom oraz współpracy nasi uczniowie zajęli również zaszczytne I miejsce w etapie drużynowym. W składzie zwycięskiej drużyny znaleźli się:  Julia Groth ( I A LO), Julia Król (I A LO),Julia Tałaj (I A LO), Paweł Manke (I B LO) oraz Cezary Wołoszyn (II TL). 

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez Powiat Gdański w Pruszczu Gdańskim.  

Uczniów zwycięskiej drużyny wytypowali i przygotowali do konkursu nauczyciele Zespołu Języków Obcych, a podczas konkursu towarzyszył im pedagog szkolny.

 

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów,

 

Anna Wilczyńska                          

Pedagog szkolny                        

 

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…