tul.pl

Konkurs wiedzy o Pitagorasie i Talesie

24 kwiecień 2019

Dnia 14 marca 2019 odbył się Konkurs wiedzy o Pitagorasie i Talesie dla klas pierwszych. Test zawierał pytania dotyczące greckich matematyków, ich życia i osiągnięć. Uczestnicy konkursu w skupieniu odpowiadali na zagadnienia, które wymagały nie tylko wiedzy matematycznej, ale także filozoficznej i logicznego myślenia.
Do konkursu przystąpiło 8 klas, od branżowej przez technikalne i licealne. Wśród 16 uczestników najlepiej zaprezentowali się uczniowie klasy I a LO: Weronika Sejbuk i Daniel Kropacz. Drugie miejsce zajęła klasa I TH Andżelika Lewandowska i Jakub Fortgang. Trzecia nagroda powędrowała do Zuzanny Jabłońskiej i Pawła Manke z I b LO. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a zwycięzcy gadżety z liczbą pi.
Dziękujemy za udział - matematyczki
p. Jadwiga Bartkowska-Pyszora
p. Natalia BiełuśOpracowała: Anna Rozalewicz                           

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…