Targi Pracy

30 listopad 201828 listopada 2018 roku odbyły się Targi Edukacji i Pracy w Zespole Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących im. Mariana Raciborskiego w Pruszczu Gdańskim.

Organizatorem było Młodzieżowe Centrum Kariery w Pruszczu Gdańskim we współpracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Gdańsku, Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej oraz 11-7 Hufcem Pracy z Gdańska. Imprezę patronowali: Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel, Starostwo Powiatowe, Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim, telewizja Północna.TV oraz portal Internetowy pruszcz.com. Założeniem targów było umożliwienie młodzieży oraz osobom bezrobotnym i poszukującym pracy nawiązania bezpośredniego kontaktu z lokalnymi pracodawcami, a także prezentacja aktualnej oferty szkół wyższych i uczelni. W Targach wzięło udział 15 wystawców. Po stronie pracodawców znaleźli się: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, Moose Centrum Języków Obcych, Solid Security, restauracje McDonalds, Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, Poczta Polska oraz KFC.
Podczas Targów brała udział w zajęciach, które poprowadzili specjaliści z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej, EURES i Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. Młodzież odwiedzająca targi wyraziła zainteresowanie zarówno prezentowaną ofertą edukacyjną, jak i pracą podczas ferii zimowych. Osoby poszukujące pracy zapoznały się z ofertami pracy w kraju i za granicą. Odwiedzający mieli także możliwość odbycia indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery w Pruszczu Gdańskim. Wystawcy natomiast mieli okazję do promocji swojej działalności i rekrutacji nowych pracowników.

 

opracowała

Liedtke-Szymczak Janina

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…