Gra miejska

18 wrzesień 2018

                W dniu 6 czerwca 2018 r. zorganizowaliśmy I edycję gry miejskiej: "Tożsamość Pruszcza Gdańskiego".  Wzięli w niej udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Pruszcza Gdańskiego. Pierwsze 3-osobowe zespoły stawiły się na starcie punktualnie o godzinie 9.00 i tak wyruszali w trasę co 10 minut. Impreza trwała aż do godziny 13.00.

                 Uczestnicyz mapą Pruszcza Gdańskiego w ręku, wyruszyli w trasę po naszym mieście, aby odszukać i wykonać zadania związane z jego historią. Zadania należało wykonać sprawnie i precyzyjnie. Ocenie podlegała szybkość i trafność odpowiedzi. Uczniowie klas 0-III szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez p. Małgorzatę Słowik na terenie Kościoła Podwyższenia Krzyża w Pruszczu Gdańskim, zespoły z klas IV-VII oraz II i III gimnazjum  – odkrywali ciekawostki z historii Pruszcza w grze terenowej (wzdłuż ulicy Wojska Polskiego).

                Sponsorem imprezy i fundatorem nagród był Urząd Miasta Pruszcza Gdańskiego we współpracy z Towarzystwem Uniwersytetów Ludowych oraz naszą szkołą. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i zgodnie przyznali, że sporo informacji poznali.  Wszyscy uczniowie otrzymali upominki od sponsorów.

 

 

Do gry przyłączyli się:

Szkoła Podstawowa ZSO nr1

Zespół Szkół nr 2

Szkoła Podstawowa nr 3

Szkoła Podstawowa nr 4

Gimnazjum nr 4

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w grze.

 

 

Grę przygotowały i przeprowadziły: Małgorzata Słowik, Marzena Kobierzycka-Rost, Agnieszka Sobiecka oraz Olga Czucha

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…