tul.pl

ERASMUS+ w ZSOiO

22 czerwiec 2018

W dniach 19 - 20 czerwca 2018 r. odbyło się w naszej szkole międzynarodowe spotkanie nauczycieli w ramach projektu ERASMUS+ "Zaraźliwe zdrowie". Przybyli do nas przedstawiciele szkół z Luksemburga, Niemiec i Włoch. Wspólnie podjęliśmy pracę nad projektem, skupiając się głównie na analizie czynników stresujących w pracy nauczyciela i możliwych metodach zapobiegania im. Ponadto nasi goście zapoznali się ze specyfiką nauczania w Polsce, jak również w naszej szkole. Zwiedzili budynki szkolne, ogrody oraz część sportowo-rekreacyjną. Doszło także do spotkania z przedstawicielami lokalnych władz w Starostwie Powiatowym.

Do części spotkań projektowych włączyliśmy naszą młodzież, która pokazała gościom miasto i opowiadała o jego najważniejszych zabytkach i miejscach. Uczniowie mieli świetną okazję do trenowania swoich umiejętności językowych.

Uczestnicy projektu Erasmus+ zwiedzili również Gdańsk i zapoznali się z jego ponad tysiącletnią historią. 

Wizyta nauczycieli z różnych krajów zaowocowała zacieśnieniem relacji i stanowiła ważny etap w realizacji zadań projektowych.

Opracowanie: A. Miotke, M. Balicka, O. Czucha, A. Sobiecka

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…