Print this page

Zakończenie roku klas maturalnych

13 maj 2018

27 kwietnia 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego maturzystów naszej szkoły. Nie obyło się bez wzruszeń, łez i żalu za tym, że kończy się jeden z etapów życia - że czas się rozstać... No i oczywiście wciąż z myślą, że za kilka dni ten pierwszy, najważniejszy egzamin - matura - nie na darmo nazywany egzaminem dojrzałości...
Uroczyste pożegnanie klas maturalnych odbyło się na naszym patio. Po odśpiewaniu hymnu narodowego i powitaniach przyszedł czas na przemówienia.

Słowo do absolwentów skierował  najpierw Pan dyrektor Janusz Aszyk, żegnając maturzystów ciepłymi słowami oraz podziękowaniami dla wyróżniających się uczniów, wśród których znaleźli się: uczniowie z najwyższą średnią ocen: Klaudia Ligięza z klasy IV TAK ze średnią 5,00  oraz Daniel Juchniewicz z klasy IV TH ze średnią 5,00. W następnej kolejności, Pan dyrektor wyróżnił uczestników Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na szczeblu okręgowym: Wiktorię Ropel  z klasy IV TAK za zajęcie II miejsca oraz Julię Kochman z klasy IV TAK za zajęcie V miejsca. Ponadto Pan dyrektor podziękował klasie IV TAK za wykonanie i realizację projektu Park pod Gruszą.
Nie zabrakło też wyróżnień za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych. Statuetki otrzymali: Matłoka Agata, Filipiak Alicja, Skorupka Aleksandra, Przybysławski Oskar, Rygielski Radosław, Legawiec Piotr, Kotko Maciej, Ćwiek Patryk, Grudzień Ewelina, Grygiel Agata, Frydrych Karina, Mateusz Czerkawski oraz Niżygorocki Patryk.
Następnie Pani Alicja Krawczuk-Goluch wyróżniła uczniów klasy IV TAK za działalność artystyczną na rzecz szkoły: Błażeja Koronowskiego, Patricię Scarano oraz Klaudię Gniazdowską.
W dalszej części w imieniu rodziców, kilka ciepłych słów do absolwentów i ich nauczycieli skierowała przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Katarzyna Dąbkowska.
Kolejny punkt uroczystości należał do przedstawicieli klas maturalnych, którzy podziękowali za trud i troskę wychowawcom, dyrekcji, nauczycielom i rodzicom nie tylko słowami, ale także drzewkiem, które będzie nam przypominać abiturientów.
Po zakończeniu części oficjalnej prowadzący zaprosili zgromadzonych gości na krótką część artystyczną przygotowaną przez klasy przedmaturalne. Młodzież przygotowała humorystyczny skecz, a przedstawiciele klas młodszych wręczyli słodkie upominki dla każdego maturzysty. Był to niezmiernie wzruszający moment.
A jak to wyglądało możecie zobaczyć w dołączonej galerii zdjęć.
Na koniec wszyscy abiturienci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły - bilet  do dalszej podróży. Ale To już odbyło się w salach Ogrodnika, a tam nasze aparaty już nie sięgały.

Opracowała: Agnieszka Sobiecka

Zdjęcia: Paweł Zmiarowski

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…