tul.pl

Sprawozdanie z realizacji wyjazdu studyjnego do Warszawy

07 marzec 2018

Dnia 27.02.2018 r. klasa I TE odbyła wycieczkę do Warszawy w ramach projektu UE "Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w Powiecie Gdańskim" realizowanego w ramach RPO WP na lata 2014 – 2020 z funduszy UE. Wzięło w niej udział 17 uczniów i dwóch nauczycieli – Krzysztof Niecko i Andrzej Dopka. W ramach projektu zwiedziliśmy Sejmu RP. Na początku pani przewodnik z Zespołu Wszechnicy Sejmowej przedstawiła makietę kompleksu Sejmu i jego historię. Następnie obserwowaliśmy fragment posiedzenia Sejmu RP na sali posiedzeń. Zobaczyliśmy również Grób Nieznanego Żołnierza, miejsce wizyty Jana Pawła II oraz pomnik Józefa Piłsudskiego, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Pałac Prezydencki i zabytki Krakowskiego Przedmieścia.
Kolejnym punktem wyjazdu studyjnego była wizyta w Centrum Pieniądza NBP w Warszawie. Młodzież w sali edukacyjnej uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych „Ale Bank”. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy 3-4 osobowe. Ich zadaniem było ułożenie 5 fotografii zgodnie z rozwojem historycznym bankowości na świecie. Następnie wysłuchali prelekcji na temat „Polskiego Systemu Bankowego”. Dalej przystąpili do opracowania odpowiedzi na pytania w grupach.
Jakie są rodzaje banków?
Jakie sprawy załatwiamy w banku?
Powody trzymania pieniędzy w banku.
Jak bank zarabia?
Jakie przedmioty mogą służyć do załatwiania spraw z bankiem?

Wszyscy uczniowie udzielili poprawnych odpowiedzi.
Po całym dniu wróciliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną. W Glinojecku zatrzymaliśmy się na obiad. Następnie udaliśmy się do autokaru i kontynuowaliśmy podróż do Pruszcza Gdańskiego.
Dzięki warsztatom uczniowie poznali Sejm RP i Centrum Pieniądza NBP w Warszawie oraz mieli okazję uczestniczyć w warsztatach „Ale bank”. Cel wizyty studyjnej został osiągnięty.

Pruszcz Gdański, 27.02.2018 r.
Opracował: Andrzej Dopka
Fot. A Dopka

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…