tul.pl

ZBADAJ STRES - NASZ PROJEKT ERASMUS

11 luty 2018

Stres jest zjawiskiem powszechnym w naszym codziennym życiu. Występuje w każdej sferze życia i dosięga również nauczycieli. Tylko nauczyciel pogodny, nie narażony na czynniki fizyczne i psychologiczne wywołujące stres może ucznia skutecznie stymulować do podnoszenia swoich umiejętności i rozwijania zainteresowań.
Problem radzenia sobie ze stresem w edukacji jest na tyle powszechny, że nauczyciele takich państw jak Niemcy, Włochy, Luksemburg i Polska postanowili wspólnie wypracować dobre praktyki w radzeniu sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym w ramach programu ERASMUS+.

Od września 2017 roku wspólnie uczestniczymy w projekcie Strategische Partnerschaft ausschließlich zwischen Schulen. Austausch gute Praxis.
Szkoły skojarzył absolwent ZSOiO w Pruszczu Gdańskim, pan Janusz Semborowski, przedsiębiorca mieszkający obecnie we Włoszech. Jego rozliczne kontakty i długoletnia współpraca ze szkołami uczestniczącymi w projekcie zaowocowały stworzeniem zgranej grupy projektowej.
Pierwsze spotkanie odbyło się w Halle w dniach 08 - 10.11.2017 roku. Omówiono na nim założenia projektowe i dokonano podziału zadań pomiędzy uczestników projektu.
Na zdjęciach można zobaczyć jak uczestniczyliśmy w testach wysiłkowych i badaniach mierzących poziom stresu. Dla każdego uczestnika było to ciekawe doświadczenie, pozwalające lepiej poznać swój organizm i dzięki temu posiąść wiedzę o naszych mocnych i słabych stronach. Te słabe mogą być przyczyną stresu.Oprac. Katarzyna Pałasz-Boćkowska

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…