NAUCZYCIEL NA MEDAL

20 styczeń 2018

We wtorek 12 grudnia w Teatrze Wybrzeże odbyło się uroczyste podsumowanie wielkiego pomorskiego plebiscytu „Nauczyciel na medal“. Celem tej akcji było wyróżnienie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych pedagogów. Zwycięzcy odebrali dyplomy i atrakcyjne nagrody, m.in. medale marszałka województwa pomorskiego.
Sam marszałek Mieczysław Struk także był obecny na uroczystości. - Każda okazja, żeby zwrócić uwagę na status nauczyciela, na jego pracę, jest niezwykle ważna.
Plebiscyt "Nauczyciel na medal" to inicjatywa, dzięki której można pokazać społeczeństwu rolę nauczyciela, jego sukcesy i to, czym w istocie się zajmuje na co dzień - powiedział marszałek Struk.
Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: dla nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej, nauczycieli klas IV-VII i gimnazjum oraz dla tych, którzy uczą młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych. Byli z nami zarówno laureaci etapów powiatowych, jak i wojewódzkiego finału. Wyróżniliśmy tych, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, cieszą się sympatią, autorytetem i szacunkiem.
Wszystkim pogratulował redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego“, Mariusz Szmidka. - Ten plebiscyt to forma podziękowania osobom szczególnym, dlatego że nauczyciel to zawód wyjątkowy. To wy, nauczyciele, dla uczniów, dla naszych dzieci jesteście nie tylko opiekunami, wychowawcami, ale też liderami i przyjaciółmi - powiedział Mariusz Szmidka
Anna Kłucinska zajęła II miejsce - powiat gdański, kategoria szkoły ponadgimnazjalne.
Janina Liedtke-Szymczak zajęła I miejsce - powiat gdański, kategoria szkoły ponadgimnazjalne.

oprac. J. Liedtke-Szymczak

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…