tul.pl

Najnowsze wiadomości (64)

Najnowsze wiadomości

 

W piątek 15 marca br. klasy II TE oraz III TAK wyjechały do Sopotu na zaproszenie Sopockiej Szkoły Wyższej na warsztaty. Opiekunami wyjazdu były panie: Agnieszka Sobiecka i Marzena Kobierzycka - Rost.

Klasa architektury poznawała tajniki wykonywania bukietów, a w tym czasie uczniowie klasy ekonomicznej uczestniczyli w warsztatach z autoprezentacji i sztuki wystąpień publicznych oraz etyki biznesowej. W trakcie spotkania młodzież dowiedziała się jak rozmawiać i prezentować się przed przyszłym pracodawcą oraz jak ważną rolę odgrywa znajomość języków obcych na rynku pracy.

 

opracowała            

Marzena Kobierzycka - Rost

DNI OTWARTE

Zapraszamy na dni otwarte naszej szkoły w  dniach:

 

19.03.2019 Dzień Branżowy ( tylko po wcześniejszym zgłoszeniu grupy)

 

22.05.2019 Dzień Otwartych Drzwi.

W ostatnią sobotę ferii 23 lutego 2019 roku grupka ambitnych i ciekawych świata uczniów z klasy I i II Technikum Architektury Krajobrazu wybrała się na Targi Ogrodnicze Gardenia w Poznaniu. Targi są okazją do poznania nowych trendów w ogrodnictwie, florystyce i projektowaniu, dlatego nie mogło nas tam zabraknąć!

 

Rozpoczęliśmy od kiermaszu ogrodniczego i zapoznaniu się z ciekawymi odmianami i gatunkami roślin. Później obejrzeliśmy maszyny i sprzęty wykorzystywane w produkcji roślin oraz pielęgnacji. Zapoznaliśmy się też z pomysłami na małą architekturę ogrodową oraz aranżacje przestrzeni wypoczynkowych oraz placów zabaw. Najbardziej podobały się nam wystawy i pokazy florystyczne. Zwariowane kompozycje konkursowe łączące modę i kwiaty były niezwykle kreatywne.

 

Wyjazd okazał się naprawdę udany, a każdy zobaczył coś, co go zainspirowało.

 

Sporządziła                 

Magdalena Czerwińska         

 

               W dniu 11.03.2019r. o godz. 9.50 Uczniowie klas III TAK oraz II TAK przystąpią do I etapu IX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O ARCHITEKTURZE KRAJOBRAZU Ogrody terapeutyczne.
Eliminacje szkolne są przeprowadzone w formie testu zamkniętego.


Życzymy powodzenia                       
Marta Maj-Szymańska                      

Strona 1 z 16

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…