tul.pl

Najnowsze wiadomości (116)

Najnowsze wiadomości

W  środę    30    października    klasa 1aTL  –  technik   logistyk    wybrała  się   na    wycieczkę do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Głównym celem naszej wycieczki był Żuraw oraz   Spichlerze  na  Ołowiance. Na   początku zwiedziliśmy Żuraw - największy i najstarszy z zachowanych dźwigów portowych średniowiecznej Europy. Gdański Żuraw spełniał funkcje: przeładunku towaru, stawiania żagli oraz obronną. Atrakcją dla nas była przechadzka wewnątrz zabytku  wąskimi,  drewnianymi  schodkami  na  najwyższą  kondygnację.  Przy  kołach,            na wysokości ok. 27 metrów podziwialiśmy niezwykły widok na Motławę, Ołowiankę i jachty w marinie. Do Spichlerzy na Ołowiance dostaliśmy się dzięki przeprawie promem  „Motława”. Na  wyspie  zwiedziliśmy  zabytkowe  Spichlerze  „Panna",     „Miedź"  i  „Oliwski”. Główna   wystawa   w   Spichlerzach   nosi   tytuł   "Polacy   na morzach świata" i prezentuje morską historię Rzeczpospolitej od czasów średniowiecznych po czasy nam współczesne. Dzień   wycieczki   był pełen wrażeń. Dzięki temu wzbogaciliśmy naszą wiedzę i poznaliśmy się lepiej jako zespół klasowy.

 

Opracowała                             

Alicja Krawczuk Goluch                   

 

Wpłaty na Radę Rodziców

Informujemy że wpłaty na radę rodziców można dokonywać na konto:

RADA RODZICÓW PRZY ZSOIO

UL. WOJSKA POLSKIEGO 4

83-000 PRUSZCZ GDAŃSKI

 

BANK MILENNIUM

NR.KONTA 52 1160 2202 0000 0000 5355 0076

Oplata wynosi 10zł miesięcznie. Można również wpłacać  od razu za kilka miesięcy z góry.

WYCIECZKA DO WIEDNIA I PRAGI

Z  przyjemnością   informujemy,   że  w  kwietniu   dla   uczniów   nasze j  szkoły  organizujemy   wycieczkę  do  Wiednia  i  Pragi.  Zapraszamy     do zapoznania się z ofertą wycieczki dostępną w formie załącznika w aktualnościach na stronie internetowej szkoły.   Spotkanie   informacyjne    dla    uczniów   zainteresowanych   wycieczką  odbędzie   się w poniedziałek 21 października na długiej przerwie, o godz. 11.55, w budynku C – sala 03. Potwierdzeniem chęci wzięcia udziału w wycieczce będzie wpłata 150 zł zaliczki płatnej u pani Iwony  Henke -  Kaczyńskiej  (nauczycielki   języka   niemieckiego i  przedmiotów  logistycznych) w terminie do 5 listopada 2019 r. O harmonogramie kolejnych wpłat poinformujemy w późniejszym terminie. W przypadku jakichkolwiek pytań proszę zwrócić się bezpośrednio do pani Iwony Henke-Kaczyńskiej lub poprzez kontakt mailowy w e-dzienniku.

szczegóły wycieczki w ulotce TUTAJ

 

opracowała                  

Iwona Henke-Kaczyńska         

Przedstawiciele społeczności uczniowskiej naszej szkoły wzięli udział  w VIII Forum Pomorskiej Edukacji. Z zaciekawieniem wysłuchali wystąpienia doktora Aleksandra Halla, zapoznali się z wyzwaniami dla edukacji oraz wnioskami z Pomorskiej Samorządowej Debaty Edukacyjnej.

Podczas przerw mieli okazję do wymiany poglądów z uczniami pomorskich szkół i bohaterami stanu wojennego. Kameralne spotkania z bohaterami dramatycznych wydarzeń lat 80- tych były przyczyną wielu wzruszeń.

Musical „Wiedźmin” zrobił na uczestnikach Forum ogromne wrażenie. Zachwyciła scenografia, stroje a występy artystów „zapierały dech w piersiach”.

Powyższe spotkanie stało się okazją do wymiany poglądów, poznania ciekawych ludzi i obcowania z tzw. „kulturą wysoką”.

 

 

Opracowała                                       

Alicja Krawczuk Goluch                            

Strona 1 z 29

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…