Najnowsze wiadomości (211)

Najnowsze wiadomości

UWAGA REKRUTACJA

Komisja rekrutacyjna w dniu 7,8 lipca 2021r. pracuje w godzinach od 9:00 do 13:00

24 czerwca klasy 2a i 2b TA uczestniczyły w niecodziennym zwiedzaniu Centrum Ogrodniczego „Justyna” w Gdańsku Lipcach. Jest to nie tylko miejsce sprzedaży, ale też inspiracja i kopalnia pomysłów do tworzenia własnego ogrodu.

Oprowadzała nas właścicielka Centrum pani Justyna Kaleta oraz jej syn Julian Kaleta, którzy są absolwentami naszej szkoły. W interesujący sposób przedstawili historię założenia swojego przedsiębiorstwa, a także zdradzili tajniki prowadzenia produkcji i sprzedaży materiału szkółkarskiego.

Podczas zwiedzania różnych miejsc Centrum, pracownicy zapoznawali nas z wykonywaną przez siebie pracą: odbył się pokaz sadzenia drzew, formowania roślin, zwiedzanie centrum akwarystycznego oraz sklepu z akcesoriami ogrodniczymi i narzędziami firmy Stihl.

Przesympatyczna pani rzecznik medialna opowiedziała, jak wygląda promocja obiektu w mediach, dzięki niej pojawiliśmy się też na Facebooku: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=312635440595919&id=100394968486635 .

Pani Justyna jest artystką nieustannie tworzącą swoje dzieło. Zwróciła nam uwagę, że zakładanie ogrodów to sztuka wymagająca wielu doświadczeń i ćwiczeń. Podkreśliła konieczność znajomości gatunków roślin, ich wymagań oraz osiąganych rozmiarów. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ogród uczy szacunku i pokory wobec praw przyrody - jeśli ich nie poznamy, nie będziemy mogli cieszyć się gotowym ogrodem. Architekt krajobrazu oprócz tworzenia wizji, musi jeszcze okiełznać przyrodę.

Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Parku Oruńskiego, by przyjrzeć się dokonanej tam rewitalizacji oraz odpocząć pod koronami rozłożystych drzew.

 

Sporządziła                                           

Magdalena Czerwińska                                

 

Wycieczka do szkółki roślin

17 czerwca klasy architekci krajobrazu (2a, 2b, 3 TAH) oraz ogrodnicy (3 FOS) odwiedzili szkółkę roślin pana Lucjana Gursztyna w Prętkach pod Braniewem.
Pan Lucjan jest ogromnym autorytetem w dziedzinie produkcji roślin nie tylko w Polsce, ale też poza granicami naszego kraju, członkiem Związku Szkółkarzy Polskich, a także… absolwentem naszej szkoły. Z wielką pasją oprowadził nas po ogromnych terenach produkcyjnych, opowiadając o ciekawych gatunkach roślin, nowych odmianach, sposobach pielęgnacji i prowadzenia materiału szkółkarskiego. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, jak wygląda produkcja roślin ozdobnych od A do Z oraz jak funkcjonuje sprzedaż.
Zwiedzanie zakończyło się przekazaniem dla naszej szkoły pamiątkowego drzewka – wiązu holenderskiego odmiany ‘Wredei’, które zostanie niedługo posadzone na terenach zielonych ZSOiO. Panu Lucjanowi i całej obsłudze szkółki serdecznie dziękujemy!!

 

 

Opracowała                                 

Magdalena Czerwińska                      

    

16 czerwca podczas wielkiego finału projektu ERASMUS+ “Style Is in the Hair” ogłoszone zostały wyniki trzeciej edycji międzynarodowego konkursu fryzjerskiego zorganizowanego w ramach współpracy naszej szkoły z partnerami z Francji i Norwegii. 

Oto wyniki głosowania online: 

FRYZURA LETNIO-KWIATOWA: 

I miejsce: Martyna Kowalska i Oliwia Kozłowska 

II miejsce: Martyna Kowalska  

III miejsce: Wiktoria Czechowska 

 

Zwyciężczyniom gratulujemy talentu i zaangażowania! 

 

Sporządziła                             

Małgorzata Adamczak                   

Strona 1 z 53

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…