Najnowsze wiadomości (196)

Najnowsze wiadomości

Bardzo żałujemy, że nie możemy spotkać się z Wami twarzą w twarz. Śpieszymy jednak z garścią informacji o naszej szkole. Uczniowie i nauczyciele przygotowali sporo materiałów, które pomogą Wam w zorientować się, w jakich kierunkach kształcimy, jakie są zalety naszej szkoły – czyli wszystko to, czego potrzebujecie, aby dokonać właściwego wyboru nowej szkoły.

Czas na prezentację naszej oferty edukacyjnej. Oto nasze kierunki – zapoznaj się z filmikami. Jesteśmy pewni, że znajdziesz coś dla siebie.

 

Opracowała                                

Anna Wojtaś                           

UWAGA MATURZYŚCI

Harmonogram EGZAMINU MATURALNEGO 2021 - TUTAJ

Materiały i przybory pomocnicze 2021 - TUTAJ

 

Spotkanie informacyjne dla wszystkich tegorocznych maturzystów z dyrektorem szkoły - online w aplikacji TEAMS - 28.04.2021 godz. 14.15.

Zaproszenia będą widoczne w kalendarzu Teams.

W dniu 31 marca 2021 r. odbył się konkurs z języka angielskiego pt. 'Let's have a look inside the USA and Britain: EASTER’ przygotowany przez zespół w składzie: p. Agnieszka Sobiecka, Olga Czucha i Marzena Kobierzycka – Rost.

Konkurs przeprowadzony był zdalnie. Skierowany był on do uczniów klas drugich i trzecich technikum, liceum oraz szkół branżowych - wzięło w nim udział 8 osób. Konkurs przeprowadzony został zdalnie, poprzez platformę FORMS oraz QUIZIZZ.
Uczniowie odpowiadali na pytania na podstawie 2 krótkich filmów: „The statues of Easter Island” oraz 'Bet you didn’t know: Easter Traditions - History’.

Celem konkursu było przybliżenie historii oraz informacji dotyczących celebracji Świąt Wielkanocnych “EASTER” w krajach anglojęzycznych oraz ciekawostek związanych z Wyspą Wielkanocną. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie świetnie wykazując się dużymi umiejętnościami z zakresu rozumienia ze słuchu w języku angielskim.

Najlepiej wypadli:
I miejsce: Maksymilian Sz. 2a LO
II miejsce: Aleks M. 2 BFS
III miejsce: Nikodem Z. 2b LO

Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy serdecznie za wspólną zabawę :)

 

Opracowała                                       
Agnieszka Sobiecka                               

Darmowe e-booki!

Z okazji 100. rocznicy urodzin Sejm jednomyślnie uchwalił Stanisława Lema patronem roku 2021. W Roku Lema Biblioteka Narodowa udostępnia kilka utworów wybranych w porozumieniu z synem pisarza. Dostęp do utworów takich jak Terminus z Opowieści o pilocie PirxieNowa Kosmogonia z Doskonałej próżniTragedia pralnicza z Dzienników gwiazdowychMaszyna Trurla z CyberiadyBajka o królu Murdasie z Bajek robotów, esej Philip K. Dick, czyli fantomatyka mimo woli z tomu Fantastyka i futurologia, zbiór esejów Dialogi czy fragment z wykładu „Golem XIV” O ewolucji jest możliwy dzięki licencjom niewyłącznym uzyskanym od spadkobiercy pisarza ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Utwory znajdujące się w kolekcji można nieodpłatnie pobrać i czytać. Stanisław Lem to jeden z najbardziej znanych polskich autorów XX wieku, jeden z najczęściej tłumaczonych na języki obce.

 

https://polona.pl/collections/institutions/24/rok-stanislawa-lema,NTU1OTMwODM1Mjk1OTg5MzQwMw/?sort=score%20desc

 

Monika Reikowska                                     

Strona 1 z 49

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…