Najnowsze wiadomości (178)

Najnowsze wiadomości

naleśniki-crepy

W ostatni dzień przed ponownym rozpoczęciem lekcji zdalnych na lekcjach języka angielskiego klasa III TL robiła wraz z nauczycielką P. Magdaleną Balicką naleśniki-crepy w sali 208. Czy wiecie co to crepy? Crepy  /ang.crepes/ są to cienkie naleśniki najbardziej popularne w Europie, w Stanach Zjednoczonych natomiast robione są tzw. pancake’i  wykonywane w podobny sposób, jednakże są znacznie grubsze od crepów. Każdy uczeń przyniósł składnik do zrobienia crepów, w tym dodatki czyli: nutelle, dżem i banany natomiast P. Magdalena Balicka przyniosła kuchenkę oraz patelnie. Na początku przygotowane były dwie miski do których wlane oraz wsypane były składniki, każdy próbował wziąć mniejszy lub większy udział w przygotowywaniu naleśników poprzez dodawanie owych składników, mieszaniu i gotowaniu. Jedynym problemem były pierwsze naleśniki ale, udały się wyśmienicie każdy miał szanse zjeść co najmniej jednego, w czasie przerwy na naleśniki załapały się też osoby z drugiej grupy. Wszystko odbywało się w języku angielskim z zachowaniem reżimu sanitarnego. Świetnie się bawiliśmy oraz nauczyliśmy się nowych słów, które musimy znać na pamięć na kolejną lekcję, a przepis na naleśniki wyryć na blachę.

20 października uczniowie Technikum wzięli udział w wideokonferencji z młodzieżą ze szkoły w Tokio. Rozmawialiśmy na temat obyczajów, muzyki czy ciekawych miejsc. Jednym z takich miejsc w Tokio jest, według naszych rozmówców, herbaciarnia serwująca różne rodzaje zielonej herbaty i kilkanaście smaków lodów na bazie tego trunku. Mamy nadzieję, że kiedyś spróbujemy ich osobiście. 

Zobacz film (facebook)

 

Jest nam miło poinformować, iż nasi uczniowie: Wiktoria Jędraszczak,Mateusz Kiedrowski, Weronika Sejbuk, Jakub Szyska, Piotr Torłop zakwalifikowali się do  wojewódzkiego etapu

VIII edycji Dyktanda Niepodległościowego.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

www.lo2gdynia.pl/images/2020_21/Dyktando_Niepodleglosciowe/Szkoy-ponadpodstawowe

M.Reikowska, A. Rozalewicz, A. Krawczuk                                                                            

Wystawa jesienna w ZSOiO

Początek października to w naszej szkole tradycyjnie czas tworzenia wystawy jesiennej, uświetniającej także obchody Dnia Edukacji Narodowej. 

W tworzeniu wystawy wzięli udział nauczyciele Technikum Architektury Krajobrazu – pani Ewa Hawrylak, pani Marta Maj-Szymańska i pani Magdalena Czerwińska, wraz z kreatywnymi i pracowitymi uczniami z klas 2aTAK, 2bTAK, 3TAK i 4TAK.  Wspólnymi siłami powstały dekoracje i wiązanki z roślin zebranych z naszego szkolnego ogrodu. Efekty prac możecie podziwiać na zdjęciach. "

 

opracowała                                                             

Magdalena Czerwińska                                               

Strona 1 z 45

Kontakt

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących

im. Mariana Raciborskiego

w Pruszczu Gdańskim

  • ul. Wojska Polskiego 4
  • 83-000 Pruszcz Gdański
  • tel. 58 682 35 10
  • email: sekretariat@zsoio.pl
Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji…